Tarixim ilə fəxr edirəm!
Tarixim ilə fəxr edirəm!
Tarixim ilə fəxr edirəm!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keçmişimizi unutmaq olmaz

AnasayfaALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!! Icon_mini_portal_enGaleriLatest imagesAxtarQeydiyyatdan keçinGiriş

ALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!!

MüəllifIsmarıc
torres

torres

İsmarıc sayı : 198
Şəhər/ölkə : AZERBAYCAN/BILESUVAR

ALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!! Empty
Yeni mövzuMövzu: ALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!!   ALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!! Icon_minitimeÇ.a. Noy. 29, 2011 12:27 pm

Bir adam hər vaxt etdiyi kimi saç və saqqalını düzətdirmək üçün bərbərə getdi. Onunla maraqlanan bərbərlə gözəl bir söhbətə başladılar. Dəyişik mövzular üzərində danışdılar. Birdən Allah ilə əlaqədar mövzu açıldı…

Bərbər:
" Bax müştərim, mən sənin söylədiyin kimi Allahın varlığına inanmıram."
Adam:
" Yaxşı bəs niyə belə deyirsən?"
Bərbər:
" Bunu açıqlamaq çox asandır. Bunu görmək üçün çölə çıxmalısan. Xahiş edirəm mənə söyləyərsənmi, əgər Allah var olsaydı, bu qədər çox problemli, çətinlikli, xəstə insan olar idimi? Tərk edilmiş uşaqlar olar idimi? Allah olsaydı, kimsəyə acı çəkdirməz, bir-birini üzməzdi. Allah olsaydı, bunların olmasına icazə verəcəyini sanmıram…"

Adam bir an dayandı və düşündü, amma gərəksiz və cavabını bilmədiyi bir müzakirəyə girmək istəmədiyi üçün cavab vermədi. Bərbər işini bitirdikdən sonra adam çölə çıxdı. Tam o anda prospektdə uzun saçlı və saqqallı bir adam gördü. Adam bu qədər dağınıq göründüyünə görə aydındır ki saç vurdurmasından uzun müddət keçmiş idi. Adam bərbərin dükanına geri döndü.

Adam:
" Bilirsənmi nə var, məncə bərbər deyə bir şey yox"
Bərbər:
" Bu necə ola bilər ki? Mən buradayam və bir bərbərəm."
Adam:
" Xeyr, yox. çünki olsaydı, prospektdə gedən uzun saçlı və saqqallı adamlar olmazdı."
Bərbər:
" Hımmm… Bərbər deyilən bir şey var amma o insanlar mənim yanıma gəlmirsə, mən nə edə bilərəm ki?"
Adam: " Qətiliklə doğru! Səhv nöqtəsi də bu! Allah var, və insanlar ona getmirsə, bu getməyənlərin seçimidir. Elə isə dünyada bu qədər çox acı və kədər olmasının səbəbi!"
Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

ALLAH VAR!!!!!!!!!!!!!!
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)
 Similar topics
-
» ALLAH DEMƏK
» Allah hərşeyə qadirdir